Renault Kadjar Kulaklık

Günümüz dijital pazarlama dünyasında, markalar hedef kitleleri ile interaktif iletişim kurmak adına yaratıcı çözümler bulmakta zorlanıyordu.

Renault, yeni lansmanını yaptığı otomobili Kadjar ile hedef kitlesine şimdiye kadar hiçbir marka tarafından denenmemiş ilgi cekici ve unutulmaz bir yolla ulaşmak istedi.

Biz de yarattığımız MEDIA FIRST projemizde Kadjar’ın ‘Seyirci kalma, yaşamaya başla’ mottosunu doğru hedef kitleye, doğru yerde, en yaratıcı yolla mobil mecralar üzerinden ulaştırmayı hedefledik. Bunun için farkındalık yaratıp, kullanıcıları şehrin yoruculuğundan aslında ne kadar kolay uzaklaşabileceklerini göstermeliydik.

Öncelikle in-house geliştirdiğimiz N-SDK hedefleme teknolojisi sayesinde büyük şehirlerde yaşayan ve kulaklığı o an telefonuna takılı kullanıcılarımızı hedefledik. Onlara “Play tuşu seni 2 farklı yolculuğa çıkaracak. Ve Kadjar seni güzel olana ulaştıracak” mesajını ilettik. Amacımız vermek istediğimiz duyguyu hem ses hem de görüntü ile onlara deneyimlettirebilmekti. Kulaklığı takılı olmayan kullanıcıları da unutmadık ve bu deneyimi yaşayabilmeleri için ‘kulaklıklarını takmalarını” istedik.

Ardından Kadjar ile maceraya başlamak için play butonuna dokunan kullanıcılar, doğanın içindeki Kadjar reklam görseli ile karşılaştırlar. Aynı anda sağ kulaklarından Kadjar’ın onları götürmek istediği doğa sesini dinlerken, sağ kulaklarından Kadjar’ın onları kurtarmak istediği şehir gürültüsünü duydular. Böylece kampanya süresince Kadjar’ın ‘Seyirci Kalma, Yaşamaya Başla’ mesajını yaratıcı, teknolojik ve sıradışı bir yolla iletmiş olduk.

Çok başarılı sonuçlar elde ettiğimiz kampanyada Kadjar’ın mottosunu 3.5 milyon kişiye ulaştırdık ve 235 bin mobil kullanıcıya bu eşsiz deneyimi yaşattık.

TOP